Žuti mjesec u službenoj konkurenciji 60.međunarodnog filmskog festivala u Berlinu

Kratkometražni igrani film Zvonimira Jurića Žuti mjesec pozvan je u službeni natjecateljski program 60. berlinskog filmskog festivala.

Priča o dvije susjede koje uz šalicu kave razotkrivaju naličja svojih života nastao je u sklopu omnibusa Zagrebačke priče i u produkciji Propeler filma. Zagrebačke priče hrvatsku su premijeru imale na prošlogodišnjem izdanju Festivala igranog filma u Puli, a zagrebačka ih je publika premijerno imala priliku vidjeti na zatvaranju 7. Zagreb film festivala, a potom i na redovnom programu kina Europa.

Glavne uloge u Žutom mjesecu tumače Marija Škaričić i Lana Barić koja je na prošlogodišnjem festivalu u Puli nagrađena Brezom za najbolju debitanticu.

Nakon kratkometražnog igranog filma Ciao Mama Gorana Odvorčića, koji je prikazan u natjecateljskom službenom programu festivala u Cannesu, ovo je drugi kratkometražni film producentske kuće Propeler film koji je unazad godinu dana ušao u konkurenciju nekog prestižnog svjetskog A festivala.

Nakon 2004. godine i Svjedoka Vinka Brešana, domaći je film još jednom ušao u natjecateljski program Berlinalea.

Svakako treba podsjetiti kako je, osim filma Zvonimira Jurića, u dugometražnoj konkurenciji i hrvatska koprodukcija Na putu Jasmile Žbanić sa Zrinkom Cvitešić i Leonom Lučevom u glavnim ulogama.

Utrka za prestižnog Zlatnog medvjeda započinje 11. veljače i traje do 21. veljače 2010. godine.

Zagrebačke priče sufinancirane su sredstvima Hrvatskog audiovizualnog centra.

Program Berlinale Shorts 2010:

Aramaki, Isamu Hirabayashi, Japan, 26'
Akai Mori no Uta, Akihito Izuhara, Japan, 6' (Out of Competition)
Žuti mjesec, Zvonimir Jurić, Hrvatska, 16'
In the Air, Liza Johnson, SAD, 22'
Giardini di Luce, Davide Pepe & Lucia Pepe, Italija, 12'
Paradise Later, Ascan Breuer, Austrija, 13'
Derby, Paul Negoescu, Rumunjska, 15'
A Perm, Lee Ran-hee, Republika Koreja, 19'
Suhaksihum, Jung Yumi, Republika Koreja, 2'
El segundo Amanecer de la Ceguera, Mauricio Franco Tosso, Peru, 10'
Long Live the New Flesh, Nicolas Provost, Belgija, 15'
5 Lessons and 9 Questions about Chinatown, Shelly Silver, SAD, 10'
Wo ich bin ist oben, Bettina Schöller, Njemačka, 18'
Out in that Deep Blue Sea, Kazik Radwanski, Kanada, 16'
Hayerida, Shai Miedzinsi, Izrael, 20'
Geliebt, Jan Soldat, Njemačka, 15'
Deafness, Myroslav Slaboshpytskiy, Ukrajina, 11'
Händelse Vid Bank, Ruben Östlund, Švedska, 12'
Photos of God, Paul Wright, Velika Britanija, 28'
Ich muss mich künstlerisch gesehen regenerieren, Ute Schall & Christine Groß, Njemačka, 20'
12 Jahre, Daniel Nocke, Njemačka, 4'
The Tunnel, Jenna Bass, Južna Afrika, 25'
Tussilago, Jonas Odell, Švedska, 15'
Venus vs Me, Nathalie Teirlinck, Belgija, 26'
Colivia, Adrian Sitaru, Rumunjska/Nizozemska, 17'
Unplay, Joanna Rytel, Švedska, 6' 
 

×
Ova internetska stranica koristi kolačiće (cookies) za potrebe analize statistike posjeta. Pri tome se ne prikupljaju niti obrađuju osobni podaci. Korištenjem stranice prihvaćate i njene uvjete korištenja.